5,9 bal gücündə zəlzələ oldu
ABŞ hərbi gəmisi İstanbul boğazında
İstanbulda silah səsləri eşidildi - Yaralılar var
İlk dərs günü hava necə olacaq?
Kanadada atışma, ölən və yaralananlar var
Ermənilər 22 dəfə atəşkəsi pozdular
Bu gün “Qarabağ” və “Neftçi” qarşılaşacaq
AKP-dən daha 2 istefa
İstirahət günü hava necə olacaq?
ABŞ Kubaya qarşı sanksiyaları artırdı


12.07.2019  12:08 

Avropa Liqasında gecənin nəticələri





A+  A-

Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vuruub.
XəzərNews.az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, son oyun günündə 43 qarşılaşma keçirilib.

Təmsilçilərimizdən "Səbail" Bakıda Rumıniyanın "Universitatya Krayova" klubunu qəbul edib və 2:3 hesabı ilə uduzub, "Neftçi" isə səfərdə Moldova "Sperantsa"sına qalib gəlib - 3:0.

Bugünkü görüşlərdən ikisi "Səbail" və "Qəbələ" üçün əhəmiyyətli olub. "Qəbələ"nin II təsnifat mərhələsindəki rəqibləri "Dinamo" (Tiflis) və "Enqordani" (Andorra) üz-üzə gəlib. Matç Gürcüstanın klubunun 6:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb. "Səbail" mərhələ adlayacağı təqdirdə isə, 2-ci təsnifat mərhələsindəki mümkün rəqibləri "Honved" (Macarıstan) - "Jalgiris" (Vilnüs, Litva) qarşılaşıb. Oyun meydan sahiblərinin 3:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.

11 iyul

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

17:30. "Pünik" (Ermənistan) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya) - 3:3

18:00. "Ordabası" (Qazaxıstan) - "Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan) - 1:0

18:45. "Ventspils" (Latviya) - "Teuta" (Albaniya) - 3:0

19:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - "Makedoniya Gerçe" (Şimali Makedoniya) - 3:1

19:30. "Laçi" (Albaniya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - 1:1

19:30. AEK (Kipr) - "Petrokub" (Moldova) - 1:0

19:45. "Trans" (Estoniya) - "Buduçnost" (Monteneqro) - 0:2

20:00. "Flora" (Estoniya) - "Radniçki" (Serbiya) - 2:0

20:00. "Kuopio" (Finlandiya) - "Vitebsk" (Belarus) - 2:0

20:00. "Səbail" (Azərbaycan) - "Universitatya" (Rumıniya) - 2:3

20:30. "Baltsan" (Malta) - "Domjale" (Sloveniya) - 3:4

20:30. "Riteryay" (Litva) - "Klaksvik" (Farer adaları) - 1:1

20:30. "Rujomberok" (Slovakiya) - "Levski" (Bolqarıstan) - 0:2

21:00. "Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) - 0:3

21:00. "Brondbü" (Danimarka) - "İnter" (Turku, Finlandiya) - 4:1

21:00. "Debretsen" (Macarıstan) - "Kukesi" (Albaniya) - 3:0

21:00. "Dinamo" (Tiflis, Gürcüstan) - "Enqordani" (Andorra) - 6:0

21:00. "Makkabi" (Hayfa, İsrail) - "Mura" (Sloveniya) - 2:0

21:00. "Sperantsa" (Moldova) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 0:3

21:00. "Brann" (Norveç) - "Şemrok Rovers" (İrlandiya) - 2:2

21:00. "Jalgiris" (Kaunas, Litva) - "Apollon" (Kipr) - 0:2

21:00. "Kruzaders" (Şimali İrlandiya) - "B-36 Torshavn" (Farer adaları) - 2:0

21:00. "Liepaya" (Latviya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) - 1:1

21:00. "Malmö" (İsveç) - "Ballumena" (Şimali İrlandiya) - 7:0

21:00. "Mölde" (Norveç) - "Reykyavik" (İslandiya) - 7:1

21:00. "Radnik" (Bosniya və Herseqovina) - "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - 2:0

21:00. "Şaxtyor" (Soliqorsk, Belarus) - "Hibernian" (Malta) - 1:0

21:30. "Fola Eş" (Lüksemburq) - "Çixura" (Gürcüstan) - 1:2

22:00. "Konnax" (Uels) - "Kilmarnok" (Şotlandiya) - 1:2

22:00. "Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) - "Riqa" (Latviya) - 2:3

22:30. "Çukariçki" (Serbiya) - "Banants" (Ermənistan) - 3:0

22:30. "Styaua" (Buxarest, Rumıniya) - "Milsami" (Moldova) - 2:0

22:30. "Zeta" (Monteneqro) - "Vidi" (Macarıstan) - 1:5

22:30. "Dunayska Streda" (Slovakiya) - "Krakoviya" (Polşa) - 1:1

22:30. "Europa" (Cəbəllütariq) - "Legiya" (Polşa) - 0:0

22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) - "Rovanyemi" (Finlandiya) - 2:1

22:45. "Kliftonvill" (Şimali İrlandiya) - "Hoqesun" (Norveç) - 0:1

22:45. "Kork Siti" (İrlandiya) - "Proqres" (Lüksemburq) - 0:2

22:45. "Sent-Patriks" (İrlandiya) - "Nörrçöpinq" (İsveç) - 0:2

23:00. "Honved" (Macarıstan) - "Jalgiris" (Vilnüs, Litva) - 3:1

23:00. "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) - "Kayrat" (Qazaxıstan) - 1:2

12 iyul

00:00. "Breydablik" (İslandiya) - "Vaduts" (Lixtenşteyn) - 0:0

00:00. "Styarnan" (İslandiya) - "Levadiya" (Estoniya) - 2:1

10 iyul

"Jeness" (Lüksemburq) - "Tobol" (Qazaxıstan) - 0:0

9 iyul

"Sent Josefs" (Cəbəllütariq) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 0:4

"Qzira" (Malta) - "Hayduk" (Split, Xorvatiya) - 0:2

MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - "Titoqrad" (Monteneqro) - 4:0

Qeyd edək ki, cavab görüşləri 16 - 18 iyulda keçiriləcək.

Xəbər 445 dəfə oxunub.



15.09.2019  15:11 

Sabiq deputat dünyasını dəyişdi

15.09.2019  14:20 

Azərbaycanda Bilik günüdür

15.09.2019  13:48 

5,9 bal gücündə zəlzələ oldu

15.09.2019  12:14 

İlk dərs günü hava necə olacaq?

15.09.2019  10:18 

AKP-dən daha 2 istefa

14.09.2019  18:41 

“Real” 3 xalı 3 qolla qazandı

14.09.2019  12:26 

Ana ilə qızı itkin düşüb

14.09.2019  11:54 

Premyer Liqada 4-cü tur başlayır

14.09.2019  11:06 

Atəşkəs bu gecə də pozuldu

14.09.2019  09:46 

Putin Ankaraya gedir

13.09.2019  22:07 

Milli Şura mitinq təyin etdi


BÜTÜN XƏBƏRLƏR +