İsveçrə Rusiyanın 7,4 milyard İsveçrə frankı (8,38 milyard dollar) aktivini dondurub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə Tages-Anzeiger İqtisadi Məsələlər üzrə Dövlət Katibliyinə (SECO) istinadən xəbər verir.
Departament qeyd edib ki, il ərzində bu məbləğ çirkli pulların yuyulması və əlavə dondurulma hallarının araşdırılması nəticəsində 1,81 milyard dollar artıb.
Xüsusən də ötən il Federal Prokurorluq Rusiyaya qarşı sanksiyaların pozulması və çirkli pulların yuyulması şübhəsi ilə cinayət işi açıb.
Eyni zamanda, 60 milyon İsveçrə frankın (67 milyon dollar) dondurulması ilə bağlı qanuni tələblərə əməl edilmədiyi üçün blokdan çıxarılıb.
Məqalədə sanksiya siyahısından dörd mülkün çıxarıldığı, lakin bir yenisinin əlavə edildiyi qeyd edilib. Beləliklə, indi İsveçrədə altı kantonda 14 daşınmaz əmlak dondurulub. Bundan əlavə, sanksiya tətbiq edilən şəxslərə, şirkətlərə və təşkilatlara məxsus idman və lüks avtomobillərə, təyyarələrə, sənət əsərlərinə, mebellərə və musiqi alətlərinə də sanksiyalar tətbiq edilib.
Xəbər 486 dəfə oxunub.