Jurnalistlər üçün yazı müsabiqəsi elan edildi
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyində Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondu “Media və mənəvi dəyərlər” mövzusunda məqalə müsabiqəsi elan edib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, müsabiqəyə mənəvi dəyərlərin təbliği, qorunması, inkişafi, eləcə də, Azərbaycançılıq ideologiyası ilə bağlı məqalələr göndərilə bilər.
“Eyni zamanda, ulu öndər Heydər Əliyev və Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin mənəvi dəyərlərin qorunması və inkişafı sahəsindəki siyasətini işıqlandıran məqalələr də qəbul olunur”,-deyə müsabiqənin təşkilatçıları bildiriblər.
Kriteriyalar:
Ø Məqalə innovativvə əhatəli olmalıdır;
Ø Müsabiqə elan olunduqdan sonra, qəzet və ya elektron internet portallarında dərc edilməlidir;
Ø Məqalənin həcmi 8 000 (səkkiz min) işarədən artıq olmamalıdır. (1,5 aralıq məsafə ilə təxmiən 3-4 A4 formatlı vərəq həcmində);
Ø Yazılar qəzetdə dərc edilərsə: A4 formatlı vərəqdə (Times New Roman 14 şrift) və 1 nüsxə qəzet şəklində Fonda təqdim olunmalıdır;
Ø Elektron portalda dərc edilərsə:A4 formatlı vərəqdə (Times New Roman 14 şrift)çap olunmalı və link əlavə edilərək Fonda təqdim edilməlidir.
Mükafat:
I yer - 400 AZN (1 nəfər)
II yer - 300 AZN (2 nəfər)
III yer – 200 AZN (3 nəfər)