“Outlet“ mağazası müştəriləri aldadır? - İDDİA
"Outlet" dükanında köhnə, yuyulmuş mallar satılır”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə açıqlama ilə "Azad İstehlakçılar" İctimai Birliyinin (AİİB) sədri Eyyub Hüseynov məlumat verib.
E.Hüseynov bildirib ki, Bakı şəhəri, Xətai rayon sakini K.Əhmədov (istehlakçı adının və telefonunun verilməməsini xahiş etmişdir) ərizə ilə müraciət edərək 05.11.2017-ci il tarixdə Xətai rayonu, M.Hadi küçəsi 55 ünvanında yerləşən "Outlet" dükanından 88 AZN ödəyərək 2 gödəkçə aldığını, lakin evə aparıb diqqətlə baxdıqda gödəkcənin geyilmiş köhnə mal olduğunu öyrənib. Bir gün sonra satıcıya iradını bildirib və aldığı malı qaytarmaq istəyib. Satıcı malın köhnə olduğunu və özləri tərəfindən yuyulub satışa çıxardığını etiraf etsə də, geri qaytarmayıb”.
E.Hüseynov əlavə edib ki, AİİB bu şikayəti mediasiya yolu ilə həll edə bilmədiyi üçün İqtisadiyyat Nazirliyi Antiinhisar Siyasəti və İstehlakçıların Hüquqlarının müdafiəsi xidmətinə rəsmi müraciət ünvanlanyıb.
Xəbər 3904 dəfə oxunub.