Azərbaycan dəhliz məsələsini güc yolu ilə həll etməyə çalışacaq - Erməni deputat
Əlverişli şərait yaradılarsa, Azərbaycan dəhliz məsələsini güc yolu ilə həll etməyə çalışacaq.
Xəzərnews.az erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, bu barədə parlamentin müxalifətçi deputatı, Ermənistan Respublika Partiyasının üzvü Tiqran Abramyan öz Facebook səhifəsində yazıb.
“Bir neçə gün əvvəl Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev Süniklə Naxçıvanı birləşdirən marşrutlar məsələsini yenidən gündəmə gətirib. Son zamanlar bu mövzuda əsas xəbər ondan ibarətdir ki, Azərbaycan və Türkiyə bir çox hallarda “dəhliz” ifadəsini deyil, onun təsvirini işlətməyə başlayıblar. Sadə dillə desək, “Zəngəzur dəhlizi” mövzusu əsas gündəmdən çıxarılsa da, əslində türklər bunu daim diqqət mərkəzində saxlayırlar. Güclü dil əvəzinə, təsviri olaraq dəhlizin formalaşdırılması olan bu marşrut haqqında öz fikirlərini danışırlar. Heç kim istisna edə bilməz ki, bu, Ermənistan hakimiyyəti ilə razılaşdırılaraq, ölkə daxilində ehtirasları alovlandırmaq üçün deyil, yumşaq şəkildə dəhliz əldə etmək üçün edilir”, - deyə deputat qeyd edib.
Xəbər 2188 dəfə oxunub.