“Belə münasibət yolverilməzdir” - Zaxarova Paşinyana qarşı
Rusiya Federasiyasının sülhməramlıları Laçın dəhlizinə nəzarətlə bağlı öz vəzifələrini yerinə yetirirlər.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat katibi Mariya Zaxarova həftəlik brifinq zamanı Nikol Paşinyanın Rusiya sülhməramlılarının öz vəzifələrini yerinə yetirməməsi ilə bağlı bəyanatına münasibət bildirərkən deyib.
“Mən bunun əksini deyə bilərəm: Rusiya sülhməramlıları öz missiyasını yerinə yetirirlər. Tədbirlər, işlər görülür. Siyasi bəyanatlardan xəbəri olmayanlara və ya siyasi bəyanatlara güvənənlərə xatırlatmaq istərdim ki, bundan əvvəl çoxlu problemlər var idi, tərəflər bir-birini günahlandırırdı və vəziyyəti sabitləşdirmək üçün hər şeyi edən Rusiya sülhməramlıları idi və onlar buna nail oldular. Ona görə də bizim sülhməramlılarımıza qarşı belə münasibət yolverilməzdir”, - deyə Zaxarova bildirib.
Qeyd edək ki, Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov da bu mövzuya toxunub. O, bəyan edib ki, Rusiya sülhməramlıları çalışdıqları ərazilərdə asayişin və əmin-amanlığın təmin olunması üçün əlindən gələni edir.
“Onlar tərəflər arasında imzalanmış sənədlərin ruhuna və hərfinə uyğun hərəkət edirlər. Təbii ki, biz bu mövzunu erməni tərəfdaşlarımız və müttəfiqlərimizlə müzakirə etməyə davam edəcəyik”, - deyə Peskov bildirib.
Xəbər 1110 dəfə oxunub.