“Atəşgah” sığorta müştərisinə dəymiş zərəri niyə ödəmir? -FOTO
“Şikayətim “Atəşgah” sığorta şirkətindəndir. Şəxsi mənzilimi 2023-cü ildə “Atəşgah Sığorta” ilə əmlak və həyat sığortası elətdirmişəm. İndi evimdə hadisə baş verib, ancaq sığorta şirkəti dəymiş zərəri qarşılamaqdan imtina edir”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə sosial şəbəkələrdə şikayətçi Əfrai İsmayılov yazıb. O bildirib ki, sığorta irkəti problemi mənzilin yerləşdiyi MTK-nın üstünə atır:
“Sığorta şirkəti ilə 3 illik müqavilə bağlamışam. 127.80 qəpik 1 illik depozit ödənişi etmişəm. Aylıq 10,65 qəpik ödəniş edirəm. Dekabr ayında evimə su sızma halı baş verib, sığorta nümayəndəsi gəlib çəkiliş aparıb və mənə dəymiş zərər 400 manat qiymətləndirilib. Lakin şirkət sığorta ödənişi etməkdən boyun qaçırır.
“Atəşgah” sığorta” günahı atır mənzilimin yerləşdiyi “Xəzri-A” MTK-nn üstünə. Guya MTK-a bunlara rəsmi kağız verməlidir. MTK da kağızı verməkdən boyun qaçırır”.
Qeyd edək ki, hazırda “Atəşgah” Sığorta Şirkətinin İdarə Heyətinin sədri Kazımov Tahir İslam oğludur.