“DəmirBank”ın əmanətçilərinə 38 milyon kompensasiya ödənilib
Əmanətlərin Sığortalanması Fondu (ADİF) ləğv prosesində olan “DəmirBank” ASC-də qorunan əmanətlər üzrə kompensasiyaların ödənilməsinə davam edir.
Fondun mətbuat xidmətindən XəzərNews.az-a verilən məlumata görə, fevralın 17-dək əmanətçilərə nağdsız qaydada 38 milyon manatdan artıq kompensasiya ödənilib.
Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyatında nağdsız dövriyyənin həcminin yüksəldilməsi və ödəniş kartları bazarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində həyata keçirilən islahatları nəzərə alaraq, ləğv prosesində olan “DəmirBank” ASC-də qorunan əmanətlər üzrə kompensasiyalar ilk dəfə olaraq nağdsız qaydada “Kapital Bank” ASC-nin adlı debet kartları və “Xəzri” sürətli pul köçürmə sistemi vasitəsilə ödənilir.
Kompensasiyaların ödənilməsi prosesinə 1 fevraldan başlanılıb. Qorunan əmanətçilər kompensasiyaların ödənilməsi üçün 1 (bir) il müddətində “KapitalBank” ASC-nin 26 filialına müraciət edə bilərlər.