Şuranın dəstəyi ilə həyata keçirilən layihənin ikinci tədbiri baş tutub - Fotolar
“Paradiqma” İctimai-Siyasi Tədqiqatlar İctimai Birliyinin təşkilati, Azərbaycan Respublikasınn Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Ermənistanın Azərbaycana qarşı həyata keçirdiyi işğalçılıq siyasəti nəticəsində yaranmış regional təhlükəsizlik barədə beynəlxalq ictimaiyyətin məlumatlandırılması təşəbbüslərinə dəstək” layihəsi çərçivəsində ikinci tədbir baş tutub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, layihə rəhbəri Ruslan Nəsirov çıxış edərək layihənin məqsədi barədə məlumat verib.
Layihə rəhbərinin köməkçisi Rəfail Əliyev Dəyirmi masada iştirak edən gəncləri diskussiya prosesində fəal olmağa dəvət edib.
Tədbirdə çıxış edən gənc politoloq Zaur Məmmədov münaqişənin kökləri, mərhələləri və həlli perspektivləri barədə geniş bilgilər verib.
Dəyirmi masa ətrafında gənclər sərbəst şəkildə öz düşüncələrini bölüşüb, fikir mübadiləsi aparbılar. Gənclər münaqişənin həlli istiqamətində bir sıra təkliflərlə çıxış ediblər. Bəzi gənclər münaqişənin yalnız hərb yolu ilə həllinə inandıqlarını qeyd edərkən, digər qrup isə müharibənin çıxış yolu olmadığını diplomatiyadan istifadənin gücləndirilməsini qeyd vurğulayıblar.
Beləliklə, Dəyirmi masa ətrafında uzun müzakirələrdən sonra münaqişənin dövlət siyasətinin də müəyyən etdiyi kimi hərbi-siyasi yolla həllinin ən uyğun olduğu qənaətinə gəlinib.
Sonda gəncləri maraqlandıran suallar cavablanıdırlıb, gənclər münaqişə ilə bağlı bir çox məlumatlara yiyələnib və xarici-beynəlxalq ictimaiyyətə münaqişə ilə bağlı verəcəkləri dolğun, düzgün və faktlara əsaslanan məlumatlarla zənginləşiblər.
Xəbər 1359 dəfə oxunub.