İranlı ekspert yenə SƏRSƏMLƏDİ
“İran diplomatiyası” saytı Azərbaycanın Tehrandakı səfiri Əli Əlizadənin milli musiqi ilə bağlı paylaşımına görə Azərbaycana qarşı dərin nifrət bəsləyən siyasi şərhçi Ehsan Movəhhediyanın yazısını dərc edib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, özünü ekspert adlandıran Movəhhediyan səfir Əli Əlizadənin “X” hesabında etdiyi “Azərbaycan musiqisi valehedicidir. Təbrizdən eşitmək çox xoşdur” paylaşımını hədəfə alıb və həyasızcasına Azərbaycanı təhqir edərək cəfəng fikirlər yazıb:
“Azərbaycan tarixi reallığı təhrif etməklə və Türkiyə, İsrail, eləcə də Britaniya ilə əməkdaşlıq edərək, İranda yaşayan “azərilərə” “saxta” kimlik, mədəniyyət və tarix yaratmaq istəyir. Bu, Azərbaycanın başqa dövlətlərin sifarişi ilə həyata keçirilən milli ayrı-seçkiliyi daha da qızışdırmaq kimi "pis niyyətlərindən" xəbər verir. Bu davranışları anlaşılmazlıq kimi dəyərləndirmək və faktlara məhəl qoymamaq Azərbaycanı daha da cəsarətləndirəcək”.
Xəbər 620 dəfə oxunub.