“Vaxtında məlumat verilsəydi...” - Qurban Qurbanov
“Qarabağ”ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov ötən gün keçirilən AFFA İcraiyyə Komitəsinin iclasında iştirak etməyib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, qurumun Mətbuat və İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Firuz Abdulla fanat.az-a açıqlamasında bütün komitə üzvlərinin iclasa dəvət olunduğunu bildirib. Bəs Qurbanov toplantıya niyə qatılmayıb?
Bununla bağlı mütəxəssis özü açıqlama verib: “İclasın olacağını gec dedilər. Saat 3-də Zabit Səmədovun məktəbinin açılışına qatıldım. Sonra isə şəhərdən kənarda oldum. Mən də bu barədə məlumat verdim, gəlməyəcəyim halda problemin olub-olmayacağını soruşdum. Bir gün əvvəl məlumat verilsəydi, iclasda iştirak edərdim”.
Qurbanov “Adətən komitənin iclasında iştirak etməyən üzvlərdən qəbul olunacaq qərarlarla bağlı fikirlərini soruşurlar. Sizdən nəsə soruşdularmı” sualına belə cavab verib: “Bu məsələlər adətən yerində müzakirə olunur. Ona görə də məndən heç nə soruşmayıblar. Artıq qərar qəbul olunub”.
Qeyd edək ki, İcraiyyə Komitəsi Nikola Yurçeviçi milli komandamıza baş məşqçi təyin edib.