Millimiz Belarusa qarşı - Heyətlər
Bu gün UEFA Millətlər Liqasının qrup mərhələsinin II turunda üz-üzə gələcək Belarus və Azərbaycan milli komandalarının start heyətləri açıqlanıb.
XəzərNews.az xəbər verir ki, yığmalar meydana aşağıdakı "11-lik"lərlə çıxacaqlar:
Belarus: 12. Pavel Pavlyuçenko, 2. Danila Neçayev 4. Ruslan Xadarkeviç 5. Vladislav Malkeviç, 6 Sergey Politeviç, 7. Artyom Bıkov 8. Hlep Şauçenka. 11. Andrey Solovey 14. Yevgeni Yablonski (k) 19. Valeri Boçerov, 20. Zaxar Volkov
Ehtiyat oyunçular: 1. Yeqor Xatkeviç, 16. Maksim Plotnikov, 3. Kirill Peçenin, 9. Maks Ebonq, 10. Eqor Boqomolski, 13. Dmitri Bessmertni, 15. Ruslan Yudenkov, 17. Denis Qreçixo, 18. Pavel Sedko, 21. Vladislav Klimoviç, 22. Roman Bequnov, 23. Valeri Qromıko
Baş məşqçi: Georgi Kondratyev
Azərbaycan: 12 Şahruddin Məhəmmədəliyev, 3. Azər Salahlı, 4. Bəhlul Mustafazade, 5. Maksim Medvedev (k) 6. Höccət Haqverdi 8. Emin Mahmudov, 9. Renat Dadaşov, 11. Ramil Şeydayev, 14. Edd İsrafilov 18. Cəlal Hüseynov, 20. Riçard Almeyda
Ehtiyat oyunçular: 1. Səlahət Ağayev, 23. Emil Balayev, 2. Qara Qarayev, 7. Namik Ələskərov, 10. Mahir Emreli, 13. Abbas Hüseynov, 15. Bəxtiyar Həsənalızadə, 16. Dmitri Nazarov, 17. Coşqun Diniyev, 19. Qismət Alıyev, 21. Anatoli Nuriyev, 22. Aleksey İsayev
Baş məşqçi: Canni De Byazi
Qeyd edək ki, bu gün Serbiyanın Novi Sad şəhərindəki “Karadjordje” stadionunda oynanılacaq qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 22:45-də başlayacaq.