Güllələnən şəxsin qatili tapıldı - Öz qaynı olub
Bakı şəhərində baş vermiş qətl hadisəsinin üstü açılıb.
XəzərNews.az Daxili işlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, dekabr 10-da, saat 21:00 radələrində Suraxanı rayon sakini, Allahverdi Mirzəyevin odlu silahla öldürülmüş meyiti onun Hövsan qəsəbəsindəki evinin həyətində tapılıb.
Suraxanı Rayon Polis İdarəsinin əməkdaşlarının apardığı intensiv əməliyyat axtarışları nəticəsində qətli törədən şəxs “isti izlərlə” yaxalanıb.
Bu, mərhumun yaxın qohumu – qayını Taryel Qurbanovdur.
Xatırladaq ki, A.Mirzəyev 10 RL 313 dövlət nömrə nişanlı “Gelandewagen” markalı avtomobilindən düşüb evinin həyətinə daxil olan zaman arxadan baş nahiyəsindən atəş açılıb. O, hadisə yerində keçinib.
Məlumata görə, A.Mirzəyevin özü də bir neçə il öncə qətl hadisəsi törədib. O, bu səbəbdən uzun müddət həbsdə yatıb. Maraqlıdır ki, illər öncə törədilən bu qətl hadisəsinin də Allahverdi Mirzəyevə məxsus evin həyətində baş verdiyi bildirilir.
T.Qurbanov istintaqa təhvil verilib.