Məhkəmə Qubad İbadoğlunu həbsdə saxladı
Bu gün Bakı Apellyasiya Məhkəməsi Azərbaycan Demokratiya və Rifah Partiyasının sədri Qubad İbadoğlunun həbsinə dair şikayəti təmin etməyib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, məhkəmə iclasından sonra vəkil Zibeydə Sadıqova bildirib ki, müdafiə tərəfi qətimkan tədbirinin dəyişdirilməsi və İbadoğlunun həbsdən azad edilməsi barədə vəsatət qaldırıb.
Qeyd olunub ki, İbadoğlu cəmiyyətdə tanınmış adamdır. Aparıcı beynəlxalq elmi-təhsil mərkəzləri, o cümlədən ABŞ və Böyük Britaniyada tanınan alim iqtisadçı və reputasiyasına dəyər verən belə bir şəxs istintaqdan gizlənməz. Digər tərəfdən, İbadoğlunun səhhətində ciddi problemlər var, şəkərli diabet, hipertoniya xəstəliyindən əziyyət çəkir və həbsdə olmaq onun xəstəliyini ağırlaşdıra bilər.
Lakin məhkəmə dəlilləri qəbul etməyib və İbadoğlunu həbsdə saxlayıb.
Müdafiə İbadoğlunu azad etmək üçün hüquqi addımları davam etdirəcək, əsasən onun ev dustaqlığına buraxılması üçün vəsatət qaldıracaq.