Gürcüstan Prezidenti barədə istintaq başladıldı
Gürcüstan Baş Prokurorluğu Prezident Salome Zurabişvilinin vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə edərək imzaladığı qalmaqallı əfv fərmanı ilə bağlı onun barəsində istintaq başladıb.
XəzərNews.az-ın verdiyi xəbərə görə, bu barədə qurumun rəsmi saytında məlumat yerləşdirilib.
“Gürcüstan Baş Prokurorluğu Ramaz Devadze, Aslan Bejanidze, Zurab Nadiradze və digərlərinin əfv edilməsi zamanı rəsmi səlahiyyətlərdən sui-istifadə halları ilə bağlı istintaqa başlayıb”, - deyə məlumatda qeyd olunub.
Məlumata görə, S. Zurabişvili avqustun 28-də “Mariamoba” bayramı ilə əlaqədar 34 məhkumu əfv edib. Onların arasında qətlə görə məhkum olunmuş üç nəfər və axtarışda olan bir nəfər də yer alıb
Bildirilir ki, R. Davadze 2014-cü ildə polis əməkdaşını qətlə yetirib.
A. Bejanidze 2004-cü ildə məşhur gürcü tarixçi Marik Lortkipanidzenin 18 yaşlı nəvəsini öldürüb, 12 il sonra həbs olunub.
1994-cü ildə gənc oğlanı qətlə yetirən Z. Nadiradze isə 23 il hüquq-mühafizə orqanlarından gizlənib, 2017-ci ildə həbs edilib.
Xəbər 1241 dəfə oxunub.