Sosial sahəyə ayrılan büdcə artıb
Milli Məclisin komitələrində büdcə müzakirələri davam edir.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bugunkü müzakirələrdə Əmək və sosial siyasət, Səhiyyə, Elm və təhsil, Mədəniyyət, Ailə, qadın və uşaq problemləri komitəsi iştirak edir.
İclasda həmçinin Mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev, Əqli Mülkiyyət Agentliyinin sədri Kamran İmanov, maliyyə nazirinin birinici müavini İlqar Fətizadə iştirak edir.
Əmək və sosial siyasət komitəsinin sədri Hadı Rəcəbli iclası açaraq bildirib ki, bu ilin büdcəsində sosial sahəyə ayrılan büdcə bütövlükdə artıb: “Sosial müdafiə sistemində yeni bir institut formalaşıb. Bu yeniliklərdən biri də “Dost” brendinin yaradılmasıdır. Sığorta sistemində yeniliklər gözləyirik. Bəzi əmək haqqı məsələlərində sığortanın təsiri gözlənilir. Həmçinin qeyri-leqal məşğulluq leqallaşdırılacaq. Gələn il üçün sosial sahəyə 8 milyard 265 milyon manat vəsait ayrılıb. Bu da büdcənin 33,3 faizini təşkil edir”.