Bakıda avtoriteti yataqda qətlə yetirdilər - Hamı onu ölü bilirdi
"Yaşka Bakinski" ləqəbi ilə məşhur olan kriminal avtoritet Baləhmədov Baləhməd Əliməmməd oğlu, dünən Qaradağ rayonunun Lökbatan qəsəbəsindəki şəxsi evində öldürüb.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə Sputnik Azərvbaycan-a Qaradağ Rayon Prokurorluğundan məlumat verilib.
Qətllə bağlı əvvəllər dəfələrlə məhkum olmuş, 1976-cı il təvəllüdlü Ağayev Elxan Şıxbaba oğlu saxlanılıb. O, "Yaşka Bakinski"nin qohumudur. İlkin araşdırma zamanı məlum olub ki, qətl hadisəsi qohumlar arasında bir müddət əvvəl baş vermiş münaqişənin nəticəsidir. Ağayev Baləhmədovun evinə girib və onu yataqdaca bıçaqlayıb.
Məlumata görə, qətl törədilərkən evdə Baləhmədovdan başqa onun ailə üzvləri də olub və hətta Ağayevə qapını da onlar açıblar.
Qeyd edək ki, keçmişdə Baləhmədov həqiqətən də kriminal avtoritet olub, üstəlik "taclandırılıb" da. Lakin bir müddət keçəndən sonra o, "qanuni oğru" titulundan məhrum edilib.
Rusiya KİV-ləri "Yaşka Bakinskini" öldüyünü zənn etsələr də, dəqiq tarixini bilmirlərmiş. Lakin göründüyü kimi, 1952-ci il təvəllüdlü Baləhmədov xəlvəti həyat yaşayırmış və mayın 22-də öldürülüb.
Hüquq-mühafizə orqanlarının qeyd etdiyinə görə, patoloqoanatomlar qətlə yetirilmiş şəxsin çiynində 2 səkkizguşəli ulduz döymə və dizlərində də iki ulduz döymə aşkarlayıblar. İstintaq davam edir.