Rusiya Polşanı vura bilər
Kəşfiyyat Komitəsindən olan ABŞ senatoru Marko Rubio Rusiya ordusunun döyüş meydanında bir sıra məğlubiyyətlərindən sonra Prezident Vladimir Putinin Ukraynaya hərbi yardımın çatdırılması məntəqələrinə hücum əmri verə biləcəyini deyib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə CNN məlumat yayıb.
Senator Marko Rubio bildirib ki, Rusiya xüsusilə Polşadakı hava limanlarını hədəfə ala bilər.
“Əgər Putin qərara gəlsə ki, məsələn, NATO-nun, Avropanın və ABŞ-ın Ukrayna üçün silahları onun təkcə müharibəni uduzmasına səbəb olmur, həm də hakimiyyət üzərindəki nəzarətini sarsıdır, o zaman çox mümkündür ki, o, Polşa da daxil olmaqla, bu təchizatın daxil olduğu bir sıra silah çatdırma məntəqələrinə zərbə endirsin”, - Rubio vurğulayıb.
Senatorun sözlərinə görə, NATO ölkəsinin ərazisinə, məsələn, Polşanın hansısa hava limanına hücum ehtimalı onu indi çoxlarının danışdığı nüvə zərbəsi ehtimalından daha çox narahat edir.
Bununla belə, Rubio Putinin Ukraynaya qarşı müharibədə qalib gələcəyi ssenarini təsəvvür etmir.
O əlavə edib ki, indi Rusiya ordusunun qarşısında iki seçim var: artıq ələ keçirilən ərazini saxlamağa çalışmaq və bu, illərlə davam edə bilər, ya da geri çəkilməyə davam edə bilər.
Xəbər 6046 dəfə oxunub.