Putin yeni şərtlər altında Ermənistana gedə bilməyəcək...
Dmitri Peskov Nikol Paşinyanın Vladimir Putinin Ermənistanda BCM-nin orderi əsasında mümkün həbsi ilə bağlı bəyanatını şərh edib.
Xəzərnews.az Rusiya KİV-lərinə istinadən xəbər verir ki, Peskovun sözlərinə görə, Ermənistanın Roma Əsasnaməsinə qoşulmasını “yeni reallıq”dır və bu, Rusiya Federasiyası ilə Ermənistan arasında ikitərəfli münasibətlərə mənfi təsir göstərməyə bilməz.
“Burada bizim erməni tərəfdaşlarımızdan müəyyən təminat almaq çox vacibdir”, - deyə o, Vladimir Putinin yeni şərtlər altında Ermənistana gələ bilməyəcəyi sualına cavab verib.
Kreml spikeri əlavə edib ki, bu məsələ ikitərəfli dialoq çərçivəsində müzakirə edilməlidir “Biz məhz bunun üçün yaradılmışıq.
Xatırladaq ki, “The Telegraph”ın jurnalistləri Ermənistanın Roma Statutuna qoşulması kontekstində Ermənistanın baş nazirinə veriblər. “İcazə verin, sizə bir sirr deyim. 2018-ci ildən sonra Ermənistanda genişmiqyaslı demokratik islahatlar aparıldı. Kimi həbs edib, kimi tutmayacağıma da mən qərar vermirəm”, - deyə Paşinyan birbaşa cavabdan yayınıb.
Xəbər 1005 dəfə oxunub.