15 nəfərin spirtdən öldüyü hadisə yerindən GÖRÜNTÜLƏR
Xəbər verdiyimiz kimi, 2 gün ərzində 15 nəfər spirtdən ölüb.
Sabunçu rayonu ərazisində gigiyenik vasitədən çoxsaylı ölüm halı baş verib.
Ərazidə yaşayan vətəndaşların sözlərinə görə, həmin şəxslərin bir çox eyni ərazidə yaşayırmış. İllərlədir ki, çox yaxın olublar. Mərhumlardan birinin qardaşı bildirib ki, məclis Andrey Kasumovun evində olub.
Faktla bağlı Sabunçu Rayon Prokurorluğunda cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır. Həyata keçirilmiş ilkin tədbirlərlə həmin şəxslərin qəbul etdikləri etil spirtindən zəhərlənməsi nəticəsində ölmələri müəyyən edilib. Prokurorluq əməkdaşları tərəfindən məhkəmə tibb eksperti və kriminalistin iştirakı ilə hadisə yerlərinə və meyitlərə baxış keçirilib, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən maddi sübutlar, o cümlədən daxilə qəbul edilməsi qadağan olunan, tərkibində 75 və 95 % spirtə malik gigiyenik vasitənin boş şüşələri, qida qalıqları və s. götürülüb, müvafiq ekspertizalar təyin olunmaqla, digər zəruri istintaq hərəkətləri icra edilib.
XəzərNews.az "Xəzər Tv"yə istinadən hadisə yerindən görüntülər təqdim edir: