Vardanyan yenə fəallaşıb... - Səbəb?
“Həm Rusiya sülhməramlılarına, həm də Azərbaycan tərəfinə aydın şəkildə çatdırılmalıdır ki, baş verənlər qəbuledilməzdir və Artsax vətəndaşları tərəfindən heç vaxt qəbul edilməyəcək”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunu mayın 18-də keçirdiyi mətbuat konfransında qondarma rejimin keçmiş dövlət naziri Ruben Vardanyan deyib.
“Laçın dəhlizində keçid məntəqəsinin olması qəbuledilməzdir. Bu qırılan qırmızı xətlərdən biridir və bu qəbuledilməzdir. Bunun aydın şəkildə ifadə edilmiş bir mövqe olması vacibdir. İstər respublika rəhbərliyi, istərsə də sadə vətəndaşlar bizim müdafiə etməli olduğumuz işin həyata keçirilməsində üzərlərinə götürdükləri məsuliyyəti anlamalı və dərk etməlidirlər ki, Azərbaycanın qoyduğu keçid məntəqəsi orada olduğu müddətdə biz yol boyu hərəkət etməyəcəyik”, - Vardanyan bildirib.