“Avromed” Dövlət Sərhəd Xidmətini məhkəməyə verdi
Azərbaycanın aparıcı dərman şirkətlərindən biri olan “Avromed Company” QSC (VÖEN – 1500166751) Dövlət Sərhəd Xidməti (DSX) və Xidmətə tabe olan Hərbi Hospital barəsində məhkəmə iddiası qaldırıb.
“Avromed Company” QSC-nin DSX barəsində qaldırdığı iddia Bakı Kommersiya Məhkəməsinin hakimi Leyla Əliyevanın icraaatına verilib.
İddianın müqavilələrdən əmələ gələn öhdəliklər üzrə mübahisələrlə bağlı olduğu bildirilir.
Qeyd edək ki, əczaçılıq məhsullarının idxalı ilə məşğul olan “Avromed Company” QSC 20.12.2001-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb. Nizamnamə kapitalı 57 min manat olan QSC-nin hüquqi ünvanı əvvəllər Nizami rayonu, Nizami Abdullayev, ev 47-də yerləşib. Hazırda QSC-nin hüquqi ünvanı ölkənin aparıcı holdinqlərindən olan “Paşa Holdinq” ilə eyni ünvanda – Neftçilər pr. ev 153-də yerləşir. Şirkətin qanuni təmsilçisi İsgəndərov Kamran İnqilab oğludur. Kamran İsgəndərov ötən ilin fevral ayında şirkətə baş direktor təyin olunub.
Onu da bildirək ki, mətbuatda “Avromed Company” QSC-nin həmtəsisçilərindən birinin millət vəkili Cavanşir Feyziyev olduğu bildirilir. Cavanşir Feyziyevin rəsmi tərcümeyi-halında 2002-2010-cu illərdə “Avromed Company” QSC-nin baş direktoru olduğu göstərilir. 2020-ci ilin dekabr ayında “Avromed Company” QSC-dən verilən açıqlamada qeyd olunub ki, Cavanşir Feyziyev 1 dekabr 2010-cu il tarixinədək “Avromed”in direktoru vəzifəsində çalışıb və 2016-cı ildə şirkətdəki səhmlərini satıb./Yeniavaz.com
Xəbər 1037 dəfə oxunub.