UEFA “Qarabağ”ın müraciətinə cavab verdi
“Qarabağ” Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində ev oyunlarını Bakı Olimpiya Stadionunda keçirmək üçün UEFA-ya müraciət edib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, qurum Ağdam klubunun müraciətinə müsbət cavab verib.
Klubun rəsmi “Facebook” səhifəsindək məlumatda qeyd edilib ki, pley-off mərhələsinin Bakıda keçirilmiş oyununda stadionu tam dolduran “Qarabağ” azarkeşləri kluba olan sevgisini və inamını nümayiş etdirib:
“Bu uğurlu çıxışdan sonra oyuna gəlmək istəyən azarkeşlərin çoxluğunu nəzərə alan komanda ev oyunlarını daha çox azarkeş tutumuna malik olan stadionda - Bakı Olimpiya Stadionunda (68500 yerlik) keçirməklə bağlı UEFA-ya müraciət edib. Bu gün UEFA tərəfindən “Qarabağ”ın sorğusuna cavab gəlib. Qitənin ali futbol qurumu komandamızın bu müraciətini təsdiqləyib”
Qeyd edək ki, “Qarabağ” sentyabrın 27-də Çempionlar Liqasının II turu çərçivəsində “Roma”nı Bakı Olimpiya Stadionunda qəbul edəcək. Matç Bakı vaxtı ilə 20:00-da keçiriləcək.
Xəbər 1830 dəfə oxunub.