Lentsovla danışıqlar niyə gərgin keçir?
İki gündür Rusiya tərəfdən Volkov, Lentsov və FTX nümayəndəsinin, digər tərəfdən isə iki Azərbaycan rəsmisinin iştirakı ilə “3+2” formatında danışıqlar davam edir.
XəzərNews.az erməni KİV -nə istinadən xəbər verir ki, Ermənistan tərəfi danışıqlarda yoxdur:
"Qarabağdakı bəzi mənbələr iddia edir ki, Lentsov müvəqqəti olaraq, belə demək mümkünsə, Volkovu dəstəkləməyə gəlib. Vəziyyət yoluna qoyulsa, o, Moskvaya qayıda bilər, çünki bu gün Rusiya ordusunda belə mütəxəssislər yoxdur və bu dövrdə belə bir mütəxəssisin Rusiyada olmasına ehtiyac çox böyükdür".
Məlumatda qeyd olunur ki, danışıqlar zamanı Rusiya tərəfi azərbaycanlıların sərhəd-buraxılış məntəqəsinin yığışdırılmasına və yalnız rentgen skaner cihazlarının quraşdırılmasına nail olmağa çalışacaq:
"Başqa sözlə, Qarabağa daxil olan yük maşınları Rusiya sülhməramlılarının birbaşa nəzarəti altında yoxlanılacaq və Azərbaycan tərəfi prosesə onlayn nəzarət edəcək".
Xəbər 893 dəfə oxunub.