Sərhəd Xidməti DTX-ya verilsin... - TƏKLİF
İran ölkəmizə narkotika və mərsiyəni idxal etməklə məşğuldur. Sosial problemlər içində boğulan və çox qismi savadsız olan əhali isə hansı yola təhrik edildiyini dərk edə bilmir.
Son zamanlar narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə əlaqədar məmləkətimizdə total şəkildə cinayət işləri aparılır.
Demək olar bütün cinayət işlərində İrandan ölkəmizə satış məqsədilə gətirilən narkotik vasitələr dövlət sərhədimizdən gizlin yolla keçirilməsi göstərilir. Əksər hallarda bu xüsusatlar istintaq nəticəsində mötəbər sübutlarla təsdiq olunur və məhkəmə ittiham hökmü çıxarır.
Bununla da sərhəd xidmətimizin yarıtmaz vəziyyətdə olması qanuni qüvvəyə minmiş məhkəmə hökmü ilə tam təsdiq olunur. Artıq narkotika orta məktəblərə sirayət edib. Gənclər kütləvi şəkildə ağ ölümün ağuşuna düşmək yolundadır.
Yuxarıda göstərdiyim nüanslar kifayət edir ki, sərhəd xidmətinin rəhbərliyinə ittiham verilib həbs olunsunlar.
Sərhəd qoşunlar əvvəlki kimi Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətinin tabeçiliyinə verilsə bir çox problemlərin aradan qalxma ehtimalı artar.