Zeynəb Xanlarovanın konsertinə bilet alan yoxdur
Azərbaycan Xalq artistləri fevral- may aylarında solo konsert verməyə hazırlaşırlar.
XəzərNews.az xəbər verir ki, onlar Zeynəb Xanlarova, İlqar Muradov, Röya Ayxan və Miri Yusifdir.
12 ildir ki, solo konsert verməyən Zeynəb Xanlarova 18 mart tarixində Bakı Konqres Mərkəzində səhnəyə çıxacaq. Musiqili gecəyə media və şou-biznesin diqqəti böyük olsa da, bu, bilet satışında özünü göstərmir. 20-250 manat arasında dəyişən biletlərin çox az sayda alınmasına “iTicket.az” onlayn satış platformasına daxil olaraq görmək mümkündür. Ən çox satış 20-40 AZN-lik olan yerlərədir.
Gələn ay isə Xalq artisti İlqar Muradov konsert verməyə hazırlaşır. Məşhur müğənni fevralın 16 və 17-də Bakı Musiqi Akademiyası nəzdində Opera Studiyasının Konsert salonunda çıxış etməyə hazırlaşır. O, həmkarlarından fərqli olaraq tamaşaçı tutumu çox az olan bir zalda (600 nəfərə yaxın) iki gün səhnəyə çıxacaq. Demək olar ki, ilk gün üçün biletlərin (20- 70 AZN) əksəriyyəti satılıb. İkinci gün isə göstəricilər ürəkaçan deyil. Belə ki, həmin günə cəmi 12 bilet satılıb.