Rusiya-Ukrayna müharibəsi bu tarixdə bitə bilər
Payıza qədər Rusiya-Ukrayna müharibəsi başa çata bilər.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunu Youtube-da abunəçilərinin suallarını cavablandıran hərbi ekspert Oleq Jdanov deyib.
Onun fikrincə, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 1991-ci ilin yayına qədər sərhədlərinə çata biləcəyi ilə bağlı əvvəlki proqnozlar artıq aktual deyil.
Jdanov qeyd edib ki, Qərbin silah tədarükü son zamanlarda artsa da, hazırda Ukraynanın böyük hücumuna başlamaq üçün kifayət etmir.
"Allah eləməsin ki, yayın əvvəlinə qədər müdafiə əməliyyatını bitirək. Artıq yay yenidən qruplaşma və əks-hücum əməliyyatının başlanğıcı ola bilər. Yayın sonu və payızın əvvəli sərhədlərə mümkün çıxışla olacaq",-deyə Jdanov hesab edir.
Eyni zamanda, o vurğulayıb ki, bu, Rusiya Federasiyasının hücum zamanı ağır itkilərə məruz qalması və yeni səfərbərlik keçirə bilməyəcəyi şərtinə əsaslanan ən optimist ssenari olacaq və Ukrayna Silahlı Qüvvələri müdafiə zamanı ehtiyatın böyük hissəsini saxlayacaq və Qərbdən əlavə avadanlıq alacaq.
Fərqli ssenaridə, müharibənin bitmə vaxtı “2023-cü ilin qışına doğru” dəyişəcək.
XəzərNews.az
Xəbər 987 dəfə oxunub.