Krokusda terror aktı zamanı 15 yaşlı məktəbli yüzdən çox insanı xilas edib
Moskva yaxınlığındakı Krasnoqorskda “Krokus Siti Holl”da törədilən terror aktı zamanı 15 yaşlı məktəbli İslam X. yüzdən çox insanı xilas edib.
Xəzərnews.az Apa-ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə “Komsomolskaya Pravda“ qəzeti məlumat yayıb.
Məlumata görə, səkkizinci sinif şagirdi “Piknik” rok qrupunun konserti zamanı qarderobda part-time işləyib və təsadüfən silahlı terrorçuların yanında olub. İslamın sözlərinə görə, o, təxminən yarım saat ərzində insanları binadan çıxarıb:
"Düz saat 23:00-da atəş səsləri eşidildi. Dərhal qaçdım ki, insanları çıxartmaq lazımdır. "Arxa” çıxışların harada olduğunu bilirik. Mən sakitcə çıxıb getsəydim, yüzlərlə adamın öləcəyini başa düşdüm. Kimi çıxarda bildimsə, çıxardım”.
İslam “Komsomolskaya Pravda“ qəzetinə müsahibəsində deyib: “Mən özümü qəhrəman hesab etmirəm”. Qəzet yazır ki, uşağın anası oğlunun hərəkətindən xəbər tutanda göz yaşlarını saxlaya bilməyib.
Xəbər 1024 dəfə oxunub.