Bir ailənin üç üzvü yaralandı
Şəkidə baş verən yol qəzasında bir ailənin üç üzvü xəsarət alıb.
XəzərNews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə avqustun 14-ü axşam saat 18 radələrində Şəki-Qax avtomobil yolunun Şəki rayonu Aşağı Göynük kəndi ərazisindən keçən hissəsində qeydə alınıb.
Bərdə rayon sakini, 1952-ci il təvəllüdlü Yusif Qənbər oğlu Nərimanov idarə etdiyi “Lexus” markalı minik avtomobili ilə Şəkidən Qax rayonu istiqamətində hərəkətdə olarkən idarəetməni itirməsi səbəbindən maşın yolun kənarına aşıb. Qəzadan sonra sürücü Yusif Nərimanov, onun həyat yoldaşı 1966-cı il təvəllüdlü Kəmalə Nadir qızı Nərimanova və onların 2010-cu il təvəllüdlü övladı Nərmin Nərimanbəyli aldıqları müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə Şəki Mərkəzi Rayon Xəstəxansına (MRX) aparılıblar.
Şəki MRX-dan bildirlib ki, yaralılardan Kəmalə Nərimanova müalicəsi xəstəxananın reanimasiya, Yusif Nərmanov isə cərrahiyə şöbəsində aparılır. Nərmin Nərimanbəylinin xəsarəti yüngül olduğundan ona lazımi yardım göstərildikdən sonra evə buraxılıb.
Faktla bağlı DİN-nin Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin Baş İstintaq və Təhqiqat bölməsində araşdırma aparılır.
Xəbər 1698 dəfə oxunub.