Bloqqer Məhəmməd Mirzəli Fransada bıçaqlandı
Bu gün Fransada yaşayan video-bloqqer, “Made in Azerbaijan” kanalının sahibi Məhəmməd Mirzəliyə hücum olub – bloqqer bir neçə nəfər tərəfindən bıçaqlanıb.
Bu barədə xəstəxanadan danışan bloqqer özü bir sıra internet televiziyalarına məlumat verib.
Məhəmməd Mirzəli bunları deyib: “Maşından düşdülər…əlimi kəsdilər, ayağımı kəsdilər, boynumun arxasından vurdular. Mənə demişdilər ki, dayanmasan, bunu edəcəyik”.
Bıçaqlanmadan xeyli qan itirən bloqqer bundan sonra da susmayacağını deyib.
Fransada yaşayan Məhəmməd Mirzəli Azərbaycan hökumətini tənqid edən bloqqerlərdəndir. Ona qarşı bundan əvvəl də fiziki hücumlar olub. Bir neçə gün əvvəl bloqqerin Azərbaycanda yaşayan bacısının gizli yolla çəkilən intim görüntüləri internetə sızdırılıb. Götüntülərin Azərbaycanın xidmət orqanları ilə əlaqəsi olduğu təxmin edilir. Hazırda Fransada bloqqerə qarşı qaldırılan 2 məhkəmə işi vardır – onlardan biri Azərbaycanın Fransadakı səfirliyi, digəri isə SOCAR şirkətinin prezidenti Rövnəq Abdullayevin həyat yoldaşı tərəfindəndir.