“Mən Aparan, Şirak və Tavuşu Azərbaycan əraziləri elan edirəm“ - Abovyandan sensasion AÇIQLAMA
“Yeni yaranmış situasiyada ən dəhşətli fakt odur ki, Türkiyə-Azərbaycan tandeminə itaətkarlıqla xidmət edən hökumət mənəvi cəhətdən çöküb. İndiki Ermənistan hakimiyyəti öz dövlət ideologiyasından imtina edərək, pantürkizmə xidmət edir. Bu, acı reallıqdır. Ona görə də Türkiyə-Azərbaycan tandemi Ermənistana qarşı ərazi iddialarını gücləndirəcək”.
Xəzərnews.az Konkret.az-a istinadən xəbər verir ki, bu fikirləri siyasətçi Armen Abovyan bildirib.
O deyib ki, Ermənistan Konstitusiyasına təcavüzün hazırlanması Ankara və Bakının göstərişidir:
“Paşinyanın özü də təsdiq edər ki, bu hakimiyyətin tam itaətkarlığı şəraitində Azərbaycan Ermənistana təzyiqləri getdikcə artırır. Mən artıq Aparan, Şirak və Tavuşu Azərbaycan əraziləri elan edirəm. Aydındır ki, Azərbaycan Ermənistanın bütün ərazisini ilhaq etmək üçün baza yaradır. Paşinyan faktiki olaraq Türkiyə və Azərbaycanın Ermənistandakı səlahiyyətli nümayəndəsi kimi çıxış edir və Azərbaycanın planlarını birbaşa dəstəkləyir. Türkiyə-Azərbaycan sifarişlərinin kor-koranə icrası gec-tez ölkədə idarəolunmaz proseslərə səbəb olacaq”.