Qubad İbadoğlunun səhhətindəki problemlər ağırlaşıb
Həbsdə olan Azərbaycan Demokratiya və Rifah Hərəkatının sədri, iqtisadçı alim Qubad İbadoğlunun səhhətindəki problemlər daha da ağırlaşıb.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, bu barədə “Turan”a onun qardaşı Qalib Bayramov noyabrın 30-da vəkillər istintaq təcridxanasında siyasətçiyə baş çəkdikdən sonra bildirib.
“Qanda şəkərin səviyyəsi normallaşmır, baxmayaraq ki, ona çox yüksək dozada insulin təyin edilib. Londondakı həkimlər də xəbərdarlıq etmişdilər ki, insulinin dozasının yüksək olması onda aritmiya yarada bilər. Hazırda elədir. Onun ürək döyüntüsü dəqiqədə 100-dən aşağı düşmür”, - o deyib.
O bildirib ki, vəziyyətin ağırlaşmasına baxmayaraq, İbadoğlunu müalicə müəssisəsinə köçürmürlər, həmçinin oktyabrın ortalarında aparılan müayinə və analizlərin nəticələrini də ona vermirlər.
“Bel ağrıları daha da şiddətlənib. Ona demişdilər ki, bu həftənin əvvəlindən fizioterapeya təyin edəcəklər. Ancaq elektroforez ilə kifayətləndilər ki, bu da kömək etmir”, - Bayramov sözlərinə davam edib.
Qubad İbadoğlunun vəziyyətilə bağlı Penitensiar Xidmətdən şərh almaq mümkün olmayıb.
Xəbər 2303 dəfə oxunub.