Avtobusla DAF toqquşdu: 16 yaralı var
Axşam saatlarında Lvov vilayətində avtobus və yük maşını toqquşub. Avtobus sürücüsü hadisə yerində ölüb, 16 nəfər yaralanıb.
XəzərNews.az Ukrayna mediasına istinadən xəbər verir ki, yol-nəqliyyat hadisəsi saat 18:00 radələrində Kiyev-Çop avtomobil yolunda, Stryi rayonunun Zaklad kəndi yaxınlığında baş verib.
Hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarının ilkin müəyyən etdiyi kimi, 62 yaşlı Stryi rayon sakininin idarə etdiyi “Etalon” markalı avtobusla 54 yaşlı Xerson sakininin idarə etdiyi “DAF” markalı yük maşını toqquşub.
Qəza nəticəsində aldığı xəsarətlər nəticəsində avtobus sürücüsü hadisə yerində dünyasını dəyişib. Yük maşınının sürücüsü və 15 avtobus sərnişini xəsarət alaraq xəstəxanalara aparılıb. Onların arasında 1, 7, 10 və 17 yaşlı qızlar, 19-64 yaş arası 10 qadın və 37 yaşlı kişi Stryi rayon sakinləridir.