Növbəti görüş şərait yetişəndə ​​baş tutacaq - Overçuk
Transqafqazda nəqliyyat əlaqələrinin açılmasına dair üçtərəfli işçi qrupun danışıqları davam edir, lakin Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin gərginləşməsi bu fəaliyyətə mənfi təsir göstərir.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya baş nazirinin müavini Aleksey Overçuk Şərq İqtisadi Forumunda jurnalistlərə deyib.
“Əlbəttə, hər hansı kəskinləşmələr həmişə işimizə mənfi təsir göstərir, onlar işi ləngidir, vaxt keçir”, - Overçuk deyib.
Rusiya baş nazirinin müavini əlavə edib ki, danışıqlar dayanmayıb, davam edir.
Overçukun sözlərinə görə, Rusiya, Ermənistan və Azərbaycan baş nazirlərinin müavinlərinin regionda nəqliyyat kommunikasiyalarının açılması məsələsi ilə bağlı növbəti görüş şərait yetişəndə ​​baş tutacaq.
İşçi qrupunun sonuncu iclasından sonra Rusiya baş nazirinin müavini Azərbaycan və Ermənistan arasında nəqliyyat əlaqələrinin açılmasına dair razılaşmanın əldə olunmasında mühüm irəliləyişin olduğunu qeyd edib.
Qeyd edək ki, tərəflərin sonuncu görüşü iyunun 2-də baş tutub.
Xəbər 3085 dəfə oxunub.