Bakıda qaçırıb Siyəzəndə doğradılar
Bakı şəhər sakini İsmayıl İmamverdiyev Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) "102 Xidməti Zəng Mərkəzi”nə zəng edərək paytaxtın Nizami rayonu ərazisindən VAZ-2107 markalı avtomobilinin qaçırılması barədə məlumat verib.
DİN-dən XəzərNews.az-a bildirilib ki, hadisə ilə əlaqədar əməliyyat-axtarış tədbirlərinə başlayan Nizami rayon Polis İdarəsinin 23-cü Polis bölməsinin əməkdaşları qaçırılan avtomobilin Siyəzən rayonunda tapılması barədə məlumat əldə ediblər.
Siyəzən RPŞ-nin əməkdaşları ilə birlikdə keçirilən tədbirlərlə şübhəli şəxslər müəyyən edilərək saxlanılıblar.
Araşdırmalarla rayon sakinləri Teymur Əliyev və əvvəllər məhkum olunmuş Rövşən Həmidovun oğurladıqları həmin avtomobili birincinin evinin həyətində ayrı-ayrı hissələrə böldükləri, bəzi hissələrini isə satdıqları müəyyən edilib.
Polis əməkdaşları tərəfindən qeyd edilən avtomobilin dam hissəsi T.Əliyevin həyətində aşkar edilərək, digər hissələr isə doğranmış vəziyyətdə rayon ərazisindəki gölün ətrafında tapılaraq maddi sübut kimi götürülüb.
Faktla əlaqədar cinayət işi başlanılıb.
Xəbər 1212 dəfə oxunub.