Turistlərə bələdçilik edib mənzillərini soydu
Bakıda iranlı turistlərə bələdçilik edən şəxs onların yaşadığı mənzildən oğurluq etdiyinə görə, hakim qarşısına çıxarılacaq.
XəzərNews.az-ın məlumatına görə, cinayət məcəlləsinin 177.2.3-cü maddəsi ilə təqsirləndirilən Nəbiyev Ramid Təbriz oğlunun məhkəmə prosesinin hazırlıq iclası iyul ayının 24-də Səbail Rayon Məhkəməsinin hakimi Anar Tanrıverdiyevin sədrliyi ilə keçiriləcək. Cinayət işində 4 nəfər İran İslam Respublikasının vətəndaşı zərərçəkmiş qismində tanınıb.
Belə ki, bu ilin may ayında DİN-in “102 Zəng Mərkəzi” Xidmətinə müraciət edən ölkəmizə turist kimi gəlmiş əcnəbi vətəndaş Səbail rayonu ərazisində yaşadıqları mənzildən oğurluq edildiyini bildirib.
Səbail Rayon Polis İdarəsi 39-cu Polis Bölməsinin əməkdaşları Nizami küçəsindəki hadisə baş verən ünvana gələrək müvafiq tədbirlər həyata keçiriblər.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, aprel ayının 30-u axşamdan mayın 1-i səhərədək olan müddətdə orada yaşayan 4 əcnəbi vətəndaşın ümumilikdə 815 ABŞ dolları, 280 manatı, 220 tüməni və 1 mobil telefonu oğurlanıb.
Təxirəsalınmaz əməliyyat-axtarış tədbirləri ilə oğurluğu törətməkdə şübhəli bilinən şəxs qısa zamanda müəyyən edilərək “isti izlər”lə saxlanılıb.
Araşdırmalarla onun həmin turistlərə bələdçilik edən Astara rayon sakini Ramid Nəbiyev olduğu müəyyən edilib. Məlum olub ki, o, kirəkeşlərin mənzildə olmadıqlarından istifadə edərək əvvəlcədən hazırladığı ehtiyat açarla mənzilə qanunsuz daxil olaraq onların pulunu və mobil telefonunu oğurlayıb.
“Samsung S-3” markalı mobil telefon maddi sübut kimi ondan götürülüb.