Almaniyanın XİN rəhbəri Türkiyəyə gedir
Türkiyə ilə Almaniya arasında bir neçə gündür davam edən siyasi qalmaqala bu gün XİN rəhbərlərinin iştirakı ilə baş tutan görüşdə son qoyulub.
XəzərNews.az-ın “Milliyet”ə istinadən verdiyi məlumata görə, Almaniyada səfərdə olan Türkiyə Xarici işlər naziri Mövlud Çavuşoğlu alman həmkarı Siqmar Qabriellə görüşüb.
M. Çavuşoğlunun sözlərinə görə, Siqmar Qabriel yaxın zamanlarda Türkiyəyə gələcək: “Aramızdakı əlaqələr hər kəsdən yaxşı olmalıdır. Münasibətlərin pis olmasının heç kimə faydası yoxdur. Dostum Qabriellə ən qısa zamanda yenidən görüşəcəyik, onu Türkiyəyə dəvət etmişəm və dəvətimi qəbul edib”.
Xatırladaq ki, martın 2-dən etibarən Türkiyənin ədliyyə naziri Bəkir Bozdağ, iqtisadiyyat naziri Nihat Zeybəkçi, keçmiş enerji və təbii qaynaqlar naziri Taner Yıldız, eləcə də Xarici işlər naziri Mövlud Çavuşoğlunun Almaniyadakı toplantıları ləğv olunub.