Bəxtiyar Hacıyev saxlanma şəraitindən şikayət edib
İctimai fəal Bəxtiyar Hacıyev azad edilməsi tələbi ilə 38 gündür aclıq aksiyasını davam etdirir. Çərşənbə günü Penitensiar Xidmətin Müalicə Müəssisəsində fəalın adaşı olan vəkil Bəxtiyar Hacıyev ona baş çəkib.
Vəkilin sözlərinə görə, fəalın vəziyyəti ağır olaraq qalır, onun çəkisi artıq 68 kiloqramdan azdır (saxlanıldığı zaman 84,5 kq idi). Təzyiqi və qanda şəkər səviyyəsi aşağı olduğuna görə tez-tez başgicəllənmələri olur, deyə vəkil qeyd edib.
Fəal həmçinin sıx, havalandırılmayan otaqda saxlanma şəraitindən və açıq havaya çıxarılmamasından şikayət edib. "Bu gün çıxarmağa söz veriblər", deyə vəkil əlavə edib.
"Bəxtiyar Hacıyev hələ də tibbi yardımdan, xüsusən qidalandırıcı maddələrlə sistem qoşulmasından imtina edir. Digər tərəfdən, Penitensiar Xidmətin Müalicə Müəssisəsində onu normal müayinə etmirlər", deyə vəkil bildirib. O, həmçinin deyib ki, Bəxtiyar Hacıyev professor Adil Qeybullanın ona baş çəkməsini xahiş edib"./Turan