Məcburi köçkünlər yaşadıqları evləri nə zaman təhvil verəcək?
Qarabağ işğaldan azad olunandan sonra məcburi köçkünlərin öz doğma yurd-yuvalarına qayıtması ən çox müzakirə olunan məsələyə çevrilib. Belə ki, hazırda məcburi köçkünlərin işğaldan azad olunmuş yurd yerlərinə köçü başlayıb. Belə olduğu halda, görəsən, Bakıda onlara verilmiş mənzilləri nə zaman təhvil verəcəklər?
Xəzərnews.az xəbər verir ki, mövzu ilə bağlı Milli Məclisin deputatı Aqil Abbas Moderator.az-a açıqlamasında bildirdi ki, əsasən hazır evlərdə deyil, yataxanalarda, inzibati binalarda, zirzəmilərdə yaşayan məcburi köçkünlərin köçü başlayıb:
“Onlar köçdükdən sonra qaldıqları evlər Qaçqın və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinə təhvil veriləcək. Hər halda köçən şəxs dövlətin ona verdiyi evini təhvil verməlidir. Burda yaşadığı evini təhvil verməlidir ki, öz torpağında evlə təmin olunsun”.