Cermuk-Kəlbəcər istiqamətində Fransanın dəstəyi ilə... - Ermənistanın ŞOK PLANI
Ermənistan və Azərbaycan arasında sülh müqaviləsinin bağlanması istiqamətində danışıqlar nəticə vermir. Xarici işlər nazirlərinin Berlin görüşü də nəticəsiz danışıqlar prosesinin davamıdır. Ermənistan Baş naziri sülh müqaviləsinin bağlanmasının çətin olduğuna eyham vurub. Amma, problemi Azərbaycanla bağlayib.
Xəzərnews.az Yenisabah.az-a istinadla xəbər verir ki, bunu politoloq Məhəmməd Əsədullazadə son prosesləri şərh edərkən qeyd edib.
Politoloq bildirib ki, Azərbaycan Zəngəzur məsələsində fəallıq etmir:
"İranla bu məsələ həll edilib. Azərbaycanın irəli sürdüyü beş təməl prinsiplər üzrə İrəvan şərtlərlə çıxış edir. Fransa tərəfindən Ermənistanın silahlanması N. Paşinyanın sülh müqaviləsi üzrə danışıqlarda manipulyasiyası ilə nəticələnib. Artıq Paşinyan bugün bir söz, sabah da digər söz deyir. El məsələsində desək, Paşinyan "nala-mixa vurur". Ermənistan qoşunlarını komplektləşdirib, Cermux-Kəlbəcər istiqamətində Fransanın dəstəyi ilə hücum edə bilər. Rəsmi İrəvan Azərbaycanı bir çox yüksəkliklərdən geri çəkilməsini tələb edir".
Xəbər 1089 dəfə oxunub.