AzTV-də nə baş verib? - Xanım direktor işdən çıxarıldı
Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin sədri Arif Alışanov televiziyanın daha bir yüksək vəzifəli şəxsini işdən uzaqlaşdırıb.
XəzərNews.az "BakuPost”a istinadən xəbər verir ki, sədr AzTV-nin informasiya proqramları studiyasının direktoru Mehriban Məmmədovanın şirkətdəki fəaliyyətinə son verib.
M. Məmmədova xeyli müddət işə gəlməyib. İşçilərə gah onun məzuniyyətə çıxdığı, gah da başqa işlə əlaqədar şirkətə gəlmədiyi deyilib. Lakin bir neçə gün öncə M. Məmmədovanın TV ilə yollarının ayrıldığı rəsmən elan edilib.
Mehriban Məmmədova AzTV-də 2 ildən çox çalışıb. Bundan əvvəl isə uzun müddət İTV-də müxtəlif vəzifələrdə olub. Onu da bildirək ki, prezident İlham Əliyev jurnalistlər üçün tikilmiş ikinci binada Mehriban Məmmədovaya da ev verib. O, hətta prezidentin iştirak etdiyi yeni mənzillərin təqdim edilməsi mərasimində çıxış edən 2 jurnalistdən biri olub.
Bələ bir şəxsin qəfil işdən uzaqlaşdırılmasının səbəbinə gəlincə, onun bir müddət əvvəl müavin postundan uzaqlaşdırılan, sədrin "qara siyahısı”na düşən Elsevər Dünyamalıyevlə yaxınlığı göstərilir.
Sayt M. Məmmədovanın özü ilə əlaqə saxlayıb. Sabiq departament rəhbəri bununla bağlı danışmaq istəmədiyini deyib: "Bu informasiya sizə niyə görə maraqlıdır ki? İnformasiyanı sizə kim verib? Mən bu məsələ ilə bağlı açıqlama vermək istəmirəm".
AzTV-nin Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Xatirə Qasımova açıqlamasında onun TV ilə yollarını ayırdığını təsqidləyib. Bildirib ki, M. Məmmədova işdən öz ərizəsi ilə ayrılıb: "Bəli, Mehriban xanım işdən çıxıb. Bir müddət əvvəl ərizə yazıb, işdən azad olunmasını xahiş edib. Şirkət də onun xahişini nəzərə alıb”.
"Mehriban xanım işdən azad olunma səbəbi kimi nəyi göstərib” sualına isə X. Qasımova "öz istəyi ilə gedən adamdır, mən niyə getdiyini dəqiq bilmirəm” deyə cavab verib.
Xəbər 1435 dəfə oxunub.