Podolyak Lavrova cavab verdi
Ukraynada müharibənin tezliklə başa çatması üçün Rusiya öz qoşunlarını öz ərazisindən çıxarmalıdır.
XəzərNews.az xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bunu aprelin 18-də telemarafonun efirində Ukrayna Prezidenti Administrasiyası rəhbərinin müşaviri Mixailo Podolyak Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrovun Rusiya Federasiyasının müharibəni dayandırmaq istəyi ilə bağlı bəyanatını şərh edərkən deyib.
Qeyd edək ki, aprelin 17-də Rusiya təbliğat mediası Lavrovun Rusiyanın “Ukraynadakı münaqişənin tez bir zamanda sona çatmasında” maraqlı olduğunu dediyini yazıb.
"Təəccüblü deyilmi? Biz harasa getməmişik, elə deyilmi? Münaqişəni mümkün qədər tez bitirmək istəyirsiniz? Bu münaqişəni başlayan yeganə ölkə sizsiniz. Müharibə, amma münaqişədən danışırlar) və həll yolu çox sadədir – qoşunlarınızı çıxarın, onları Ukraynadan çıxarın, siz birtəhər cavab verəcəksiniz, amma münaqişə olmayacaq”, - Podolyak bildirib.
Xəbər 920 dəfə oxunub.