“PSG Kapital”ın itkiləri 94 milyona çatıb
"PSG Kapital İnvestisiya Şirkəti"nin 2023-cü ilin yanvar-noyabr aylarında "Bakı Fond Birjası”da (BFB) apardığı əməliyyatların həcmi 1332 əqd üzrə 110,04 milyon manat təşkil edib.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, valyuta.az-ın hesablamasına görə, investisiya şirkətinin birja əməliyyatları son bir ildə 46% və ya 93,6 milyon manat azalıb. Belə ki, 2022-ci ilin ilk on bir ayında "PSG Kapital”ın dövriyyəsi 203,7 milyon manat təşkil edib.
İnvestisiya şirkətinin birja əməliyyatlarının 5,21 milyon manatı repo, 26 milyon manatı dövlət qiymətli kağızlarının, 47,6 milyon manatı Mərkəzi Bankın istiqrazlarının, 30,7 milyon manatı korporativ istiqrazların və 486,8 min manatı isə səhmlərin payına düşüb.
Xatırladaq ki, "PSG-Kapital” 2012-ci ildə yaradılıb. Onun nizamnamə kapitalı 6,25 milyon manatdır. İnvestisiya şirkətinin səhmdarı 100% Faiq Məmmədovdur ("PSG Finans" MMC bank olmayan kredit təşkilatının 12,5%-lik təsisçisi).
Xəbər 1947 dəfə oxunub.