Taleh Kazımov Gürcüstanda Memorandum imzaladı
Gürcüstan Milli Bankının nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında olub.
XəzərNews.az Gürcüstandakı Azərbaycan dilli mediaya istinadən xəbər verir ki, bu barədə Gürcüstanın Milli Bankı məlumat yayıb.
Məlumata əsasən, səfər çərçivəsində Gürcüstan Milli Bankının prezidenti Natia Turnava ilə Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının prezidenti Taleh Kazımov arasında görüş keçirilib.
Görüşdə pul siyasəti və mərkəzi bankların fəaliyyəti sahəsində regional əməkdaşlığın gücləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub. Söhbət zamanı regional makroiqtisadi mühit, maliyyə sektoru, geosiyasi amillərin pul siyasətinə təsiri mövzularına da toxunulub.
Tərəflər bildiriblər ki, hər iki ölkənin mərkəzi bankları arasında əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi maliyyə xidmətlərinin inkişafının yeni mərhələsinə keçidə töhfə verəcək.
Məlumata əsasən, Azərbaycanın Mərkəzi Bankı (AMB) və Gürcüstanın Milli Bankı (GMB) arasında qarşılıqlı anlaşma haqqında memorandum imzalanıb. Sənədin imzalanması GMB Prezidenti Natia Turnava və AMB sədri Taleh Kazımov arasında baş tutub.