“Zauru yaltaq müğənnilər tərifləyir“ - Tolik
"Mən etsəydim, verilişimi şura bağlayardı. Amma başqa adamları etmədilər, dedilər, haqqındadır. Deyir, Afşin Azəri bayağı mahnı ifaçısıdır. Vaxtında onlar hesabına reytinq qazananlar, onu efirdən qovur".
Bu sözləri aparıcı-prodüser Tarix Əliyev deyib. O, proqramında aparıcı Zaur Kamalın cənubi azərbaycanlı müğənni Afşin Azərini proqramdan qovmasından danışıb.
Tolik Zaurun Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası tərəfindən cəzası qalmasından söz açıb:
"Zaurun verilişinə bax, ildə 1 dəfə sənətkar və ya muğam ifaçısı olar. Bayağı mahnıları Zaurun verilişi təbliğ edir. Azərbaycan mədəniyyətində bu tip ifaların birnömrəli təbliğatçısıdır. Bayağı mahnılar oradan çıxıb. Niyə şişirtmisiniz? Nədən qorxursunuz? Biri ilə pis danışan kimi mənə zəng edirlər. Yaltaq müğənnilər çıxıb onu tərifləyir".
Qeyd edək ki, Zaur Kamal "Şəhərdə müsahibə götürdük, adını bilmirlər, amma mahnılarınızı eşidiblər. Efirdən əvvəl mənimlə başqa tonda danışdınız, xoşuma gəlmədi. Dediniz ki, Ali Porme və ya digər iranlı müğənnilər kimdir ki, mənim yanımda? İranda səhnələri doldururam. Mən səni efirdən çıxaracağam, sən bir də mənim proqramımda olmayacaqsan" deyərək, Aqşin Azərini proqramdan qovub./Axşam.az