12. 12 saylı Ərazi Vergilər Baş İdarəsi: (022) 266-44-50, (+99477) 607-30-08
13. 13 saylı Ərazi Vergilər İdarəsi: (024) 225-27-99, (+99455) 669-56-61
14. 14 saylı Ərazi Vergilər İdarəsi: (022) 305-30-19, (+99455) 689-77-22
Vergilər Nazirliyi təqdim etdiyi elektron xidmətlərdən maksimum dərəcədə yararlanmağı, xidmət mərkəzlərinə isə mümkün qədər az, yalnız zəruri hallarda müraciət etməyi xahiş edib.
Vergilər Nazirliyi hüquqi şəxslərin dövlət qeydiyyatı xidməti üzrə tətbiq olunan qaydalarla bağlı da vətəndaşlara müraciət edib:
“Hüquqi şəxslərin dövlət qeydiyyatı ilə bağlı tələb olunan sənədləri poçt vasitəsilə (poçt indeksi AZ1029) Vergilər Nazirliyinin Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Heydər Əliyev prospekti, 105 ünvanında yerləşən Milli Gəlirlər Baş İdarəsinin Hüquqi şəxslərin dövlət qeydiyyatı idarəsinə göndərməyiniz tövsiyə olunur. Sənədləri təqdim edərkən əlaqə nömrəsini qeyd etməyi unutmayın.
Sənədlərin düzgünlüyünün yoxlanılması məqsədilə müvafiq sənədləri skan olunmuş şəkildə müraciətinizə əlavə edərək [email protected] elektron ünvanına göndərə bilərsiniz. Müraciətdə mütləq qaydada aşağıdakı məlumatlar qeyd olunmalıdır:
• Müraciət edən şəxsin adı, soyadı, atasının adı;
• Müraciət edən şəxsin əlaqə məlumatları.
Yerli investisiyalı məhdud məsuliyyətli cəmiyyətlərin dövlət qeydiyyatını elektron qaydada həyata keçirə bilərsiniz.
Hüquqi şəxs qeydiyyata alındıqdan sonra qeydiyyat sənədləri (qeydiyyat şəhadətnaməsi, nizamnamə, dövlət reyestrindən çıxarış) vergi ödəyicisinin elektron kabinetinə göndəriləcək.
Xarici investisiyalı qurumlara elektron sənəd mübadiləsindən istifadə etməyə imkan verən və kağız daşıyıcıda verilən şifrə və parolu Hüquqi şəxslərin dövlət qeydiyyatı idarəsindən (Ünvan: AZ1029, Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Heydər Əliyev prospekti 105) almağınız xahiş olunur”.