Günəşlə bağlı XƏBƏRDARLIQ
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Departamenti xəbərdarlıq edib ki, bu gün Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraiti günəşli olacaq.
Qurumdan XəzərNews.az-a verilən məlumata görə, zəif şərq küləyi əsəcək. Havanın temperaturu Abşeron yarımadasında və Bakıda gündüz 40-41° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 758 mm civə sütunu təşkil edəcək. Nisbi rütubət gecə 75-85 %, gündüz 35-45 % olacaq.
Abşeron çimərliklərində dəniz suyunun temperaturu Sumqayıt, Novxanı, Pirşağı, Nardaran, Bilgəhdə 27-28°, Zağulba, Buzovna, Mərdəkan, Şüvəlanda 28-29°, Türkan, Hövsan, Sahil, Şıxda 29-30° isti təşkil edəcək.
Tibbi-meteoroloji xəbərdarlıq
Avqustun 8-9-da Abşeron yarımadasında anomal isti hava şəraitinin davam edəcəyi gözlənilir ki, bu da əksər əhali üçün çox əlverişsizdir. Gündüz saatlarında uzun müddət günəş altında qalmaq risklidir.
Azərbaycanın rayonlarında hava şəraiti yağmursuz keçəcək. Zəif şərq küləyi əsəcək. Havanın temperaturu gündüz 35-40°, bəzi yerlərdə 42° isti olacaq.