“Mahal“ MTK sədrinin ölkədən çıxışına QADAĞA
"Mahal" Mənzil-Tikinti Kooperativinin sədrinin ölkədən çıxışına məhdudiyyət qoyulub.
"Mahal” MTK tərəfindən Binəqədi rayonunda vətəndaş Vaqif Həsənova (şərti) məxsus qaraj söküldüyü üçün razılaşdırılmış 57 885 manat kompensasiya illərdir ödənilmir.
Bu barədə məhkəmə qərarı olmasına baxmayaraq, "Mahal” MTK tərəfindən vətəndaşın kompensasiyasının ödənilməsi təmin edilməyib. MTK Binəqədi rayon İcra Şöbəsinin icrasından yayınıb.
Məhkəmənin qərarı ilə MTK-nın qanuni təmsilçisi və sədri Rəhimov İlqar Vəliyəddin oğlunun ölkədən çıxışı məhdudlaşdırılıb.
O da məlum olub ki, MTK-nın İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Bakı şəhəri Lokal Gəlirlər Baş İdarəsinə 194 627.9 manat vergi borcu var. Bununla əlaqədar olaraq MTK-nın bütün bank hesablarına sərəncam qoyulub.
Qeyd edək ki, "Mahal" MTK, "Mahal Şirkətlər Qrupu"na daxil tikinti şirkətidir. "Mahal Şirkətlər Qrupu"nun qanuni təmsilçisi və direktoru Rəhimov Elvin Adil oğludur.
İlqar Rəhimov "Mahal” MTK-nın sədrinin vəzifələrini icra etdiyi müddətdə dəfələrlə qulluq mövqeyindən və vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etdiyinə görə cinayət işi açılıb./Qaynarinfo
Xəbər 2479 dəfə oxunub.