Avropa Liqasında 1/8 finalçılar bəlli oldu
Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında 1/16 final mərhələsinə yekun vurulub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, qarşılaşmalardan biri ötən gün keçirildiyindən, bu gün 1/8 finala qalan son 15 vəsiqənin sahibi müəyyənləşib.
İlk gündə “Tottenhem” İngiltərədə Avstriyanın “Volfsberger” komandasını 4:0 hesabı ilə məğlub etmişdi. İlk oyunda da 4:1 qalib gəlmiş London klubu ilk 1/8 finalçı olmuşdu.
“Qarabağ”ın yer aldığı A qrupunun lideri kimi pley-offa yüksəlmiş “Vilyarreal” səfərdə 2:0 hesabı ilə məğlub etdiyi “Zalsburq”la bu dəfə doğma meydanda üz-üzə gəlib və yenə qalib gələrək növbəti mərhələyə yüksəlib. “Makkabi” (Təl-Əviv) isə Ukraynada “Şaxtyor”la münasibətlərinə aydınlıq gətirib. Donetsk klubu bu oyundan da qalib ayrılıb və sürprizə imkan verməyib.
İlk qarşılaşmada heç-heçəyə razılaşan London “Arsenal”ı ilə “Benfika” pandemiya səbəbindən cavab matçını Yunanıstanda keçirib. İngiltərə təmsilçisi çətin qələbə sayəsində 1/8 finala yüksəlib. “Milan” evdə “Srvena Zvezda”yla, “Mançester Yunayted” isə “Real Sosyedad”la qarşılaşıb. İtaliya və İngiltərə nəhəngləri növbəti mərhələyə vəsiqə qazanan tərəf olub.