Rəsmi Bakı Serbiyadan cavab gözləyir
Serbiyanın müvəqqəti işlər vəkili Serbiyanın Ermənistana silah göndərməsi ilə bağlı məlumatdan xəbərsiz olduğunu bildirib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Leyla Abdullayeva bu gün keçirilən mətbuat konfransında belə deyib.
L.Abdullayevanın sölərinə görə, müvəqqəti işlər vəkili hadisədən xəbərsiz olduğunu və baş verənlərdən təəssüf etdiyi bildirib:
“O bildirdi ki, bu məsələ ilə bağlı öz ölkəsinin rəhbərliyinə məlumat verəcək və ümid etdiyini bildirib ki, bu hadisə Azərbaycanla Serbiya arasında əməkdaşlığa xələl gətirməyəcək”.
Prezidentin köməkçisi - Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev isə bildirib ki, Azərbaycanın Serbiyadakı səfirliyinə müvafiq tapşırıq verilib.
H. Hacıyev deyib ki, Serbiya tərəfi Ermənistana silah satışı ilə bağlı məsələni araşdırır. Rəsmi Bakı Serbiyadan cavab gözləyir.
Xəbər 1701 dəfə oxunub.